98 nye andelsboligerSe boligerne

Fuglegårdsvænget 91-93, Vangedevej 131-133

2820 Gentofte

Boliger
15
fordelt på 4 opgange
Boligstørrelser
50–153 m²
median 56 m²
Værelser
2–5 værelser
Opført
1936
om-/tilbygget 2009
Etager
2
Elevator
Nej
Samlet boligareal
1.175 m²

Boligerne i foreningen

Alle 15 boliger, som de står registreret i BBR. En bolig her er ikke til salg — det er en oplysning om ejendommen.

AdresseStørrelseVærelserAltan
Fuglegårdsvænget 91, 1. th, 2820 Gentofte153 m²5
Fuglegårdsvænget 91, 1. tv, 2820 Gentofte99 m²3
Fuglegårdsvænget 91, st. mf, 2820 Gentofte56 m²2
Fuglegårdsvænget 91, st. th, 2820 Gentofte50 m²2
Fuglegårdsvænget 91, st. tv, 2820 Gentofte50 m²2
Fuglegårdsvænget 93, 1. th, 2820 Gentofte54 m²2
Fuglegårdsvænget 93, 1. tv, 2820 Gentofte54 m²2
Fuglegårdsvænget 93, st., 2820 Gentofte108 m²2
Vangedevej 131, 1. mf, 2820 Gentofte122 m²3
Vangedevej 131, 1. th, 2820 Gentofte110 m²2
Vangedevej 131, 1. tv, 2820 Gentofte51 m²2
Vangedevej 131, st. mf, 2820 Gentofte56 m²2
Vangedevej 133, 1. th, 2820 Gentofte53 m²2
Vangedevej 133, 1. tv, 2820 Gentofte53 m²2
Vangedevej 133, st., 2820 Gentofte106 m²3

Om oplysningerne

Siden viser, hvad de offentlige registre indeholder om ejendommen — antal boliger, størrelser, opgange og opførelsesår. Den siger intet om foreningens økonomi, andelskronen eller boligafgiften, som fastsættes af foreningen selv. Tallene er senest opdateret i registret 12. april 2026.