3-værelses andelsbolig på 71 m² i Hellerup 2900. Pris 1.380.000 kr, månedlig boligydelse 3.929 kr/md.
1.380.000 kr.
3.929 kr/md. i boligydelse · 71 m² · 3 vær.
Denne charmerende andelsbolig på 71 kvm byder på en lys og indbydende atmosfære. Beliggende på 3. sal i det stille og grønne kvarter ved Rebekkavej i Hellerup, er der kun få minutters gang til Hellerup station samt Hellerup strand og havn. Boligen rummer tre værelser, hvor lofterne har originale stukdetaljer, og stuen prydes af et smukt sildebensparketgulv. Køkkenet har en dejlig træbordplade og udsigt til den grønne gård. Der er også en fin entré med trægulv og hvidmalede glasdøre, der fører fra stuen til værelset. Boligen har adgang til en stor fælles have og en solrig baggård med træ havemøbler, hvilket skaber gode muligheder for udendørs afslapning. Der er gode faciliteter med cykel- og barnevognsskure samt en velfungerende vaskekælder og to tilhørende kælderrum. Der er mulighed for at sammenlægge lejligheden med naboen, hvilket kan fordoble boligens størrelse til 142 kvm. Ønskes er en lys 3-4 værelses andelsbolig i Hellerup, Østerbro, Charlottenlund eller Gentofte, med mulighed for en lille have, terrasse eller altan i stueplan samt kattetilladelse. Vær opmærksom på, at ovenstående beskrivelse kan indeholde fejl.
Ryvangs Allé 78, 2.
Solgt d. 22. apr. 20264 vær. · 157 m² · 52.728 kr/m²
8.278.275 kr.
Ryvangs Allé 78, 0.
Solgt d. 22. apr. 20266 vær. · 249 m² · 52.714 kr/m²
13.125.725 kr.
Ryvangs Allé 78, 1.
Solgt d. 22. apr. 20266 vær. · 215 m² · 52.656 kr/m²
11.321.000 kr.
3 vær., Hellerup
Solgt d. 5. feb. 20263 vær. · 81 m² · 24.691 kr/m²
2.000.000 kr.
Andelskrone
1.380.000 kr.Boligydelse
3.929 kr/md.
Størrelse
71 m²
1.380.000 kr.
3.929 kr/md. i boligydelse